Nimeni nu mă-mpiedică
să fiu trist pe săturate
moartea-mi dă o replică
viața are mereu dreptate
Să fiu trist pe săturate
nimeni nu-i rău ca mine
viața are o mie de carate
nu fac rău dacă fac bine
Nimeni nu-i rău ca mine
moartea-mi dă o replică
nimic nu te mai reține
nimeni nu mă-mpiedică
Să fiu fericit pe săturate
și nici mort pe jumătate
COSTEL ZĂGAN, CEZ(E)ISME II
