DE LA FEREASTRĂ
Dacă vreodată vom ajunge în Oraș
vei vedea și tu cum se deschid obloanele
cum femeile aruncă aripile de îngeri
rămase de la
masa de seară.
Nimeni nu mă-mpiedică să fiu trist pe săturate moartea-mi dă o replică viața are mereu dreptate Să fiu trist pe săturate nimeni nu-i rău ca...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu